معرفی دانشگاه

مقدمه:

دانشگاه جامع علمی – کاربردی یکی از دانشگاههای وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری است که با هدف ارتقاء سطح دانش ،مهارت و تخصص های مورد نیاز جامعه خصوصاً افزایش مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، صنعتی ، کشاورزی و خدماتی در سال ۱۳۷۳ تاسیس گردید . که در سالهای اخیر با همت و تلاش مدیران ارشد و حمایت دولتمردان در راستای اهداف خود گامهای موثر و ارزنده ای در عرصه آموزش عالی کشور برداشته و همواره منشاء تحولات ارزشمندی  در این زمینه بوده که در تربیت و پرورش دانش آموختگان کارآفرین  کشورمرتبه نخست را به خود اختصاص داده.

 

درهمین راستامرکز علمی – کاربردی سازمان همیاری شهرداری های استان بوشهر با دارا بودن ظرفیت ،امکانات وتوانمندیهای موجود در مهرماه ۹۱  فعالیت آموزشی کاربردی خویش را آغاز کرد .

جهت ارتقاء سطح علمی و عملی دانشجویان خصوصاً پرسنل شهرداری ها ، دهیاری ها ، آتش نشانی و … با بهره مندی از اساتید مجرب و کارآزموده و بهره گیری از ظرفیت ها ، فعالیت های خود را به جد یت استمرار بخشید و توانست زمینه رشد ، تعالی ، اعتماد و جذب دانشجویان کارآفرین را فراهم سازد ؛

به طوریکه با فعالیت خود با برگزاری همایش ها ، مانورهای محلی ، کارگاه های آموزشی ، کارگاه های مشاوره و نمایشگاه های مختلف و ………. با جهت دهی کارآفرینی ، توسعه اشتغال و افزایش مهارت و تخصص های کارکنان علاوه بر فارغ التحصیل شدن متخصصان خبره، با رشد فزاینده دانشجویان ورودی روبرو گردید .